Кесарев розтин та епізіотомія, або чого слід уникати

Хірургічне втручання у процес пологів, звичайно, не бажано, але бувають випадки, коли уникнути його не можна. Однією з найпоширеніших хірургічних процедур в акушерстві є епізіотомія.

Епізіотомія - це хірургічне розсічення промежини, яке робиться щоб уникнути спонтанних розривів та деяких травм у дитини. (Наприклад, коли голівка дитини значно більше піхви по розміру)

Цю процедуру вважають майже панацеєю, наприклад, щодо профілактики травм тазового дна, запобігання серйозним розривам, скорочення другого періоду пологів, зменшення тиску на головку плоду, розширення виходу у піхву, тощо. Такі переконання призвели до того, що у деяких країнах хірургічне втручання стало робитися профілактично, коли навіть ще незрозуміло, чи є ризик розриву, чи нема.

Наукових свідчень на підтримку заявлених переваг бракує, але побічних ефектів у хірургічного втручання може бути багато. Це різноманітні ускладнення, порушення сечовипускання, недостатня кількість змазки та болісний статевий акт, тощо. Також на відміну від спонтанних розривів, епізіотомія не забезпечує кращого загоєння ран. Тому краще будь-яким чином її уникати, окрім випадків, коли інших варіантів немає.

Буває також, що через страх, або якесь міркування жінка бажає робити кесарів розтин без необхідних до того показань. Навіть якщо лікар погодиться (що нечасто буває), цього не слід робити. Пологи – досить складний механізм, і не треба в нього втручатися, Вам треба самостійно пройти цю путь, вона того варта! Не бійтеся.

Кесарів розтин має безліч побічних ефектів для матері і дитини, як фізичних, так і психологічних. Дитина буде мати гірший імунітет, вона зазнає більшого стресу, буде більш залежна від матері. А у матері є великий ризик ускладнень, та інфекцій, також без сумніву психологічні наслідки: шанс післяпологової депресії в рази вище.

На щастя, зараз стало модним прагнути до природних пологів, мінімізуючи хірургічне та медикаментозне втручання. Дослідження говорять про те, що можна себе захистити заздалегідь, роблячи вправи ще під час вагітності. Це – вправи на силу та пружність м’язів промежини (вправи Кегеля, наприклад), та масаж промежини. Останній, по статистиці, може знизити ризик хірургічного втручання до 10%.

  Відгуків: 0
Ваше Ім'я:


Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано           Добре

Введіть код , вказаний на зображенні: