Дихання при пологах. Що потрібно знати.

Майже кожен бачив у кіно таку сцену: на підлозі сидить група вагітних жінок, у півколі, обличчям до інструктора та кумедно дихають. Однак, користь правильного дихання при пологах важно переоцінити. Спробуємо розібратися, як правильно дихати, та на що це впливає.

Перше. Найочевидніша користь від дихання взагалі – це насичення киснем. Кисень вкрай потрібен матері, чиї м’язи виконують титанічну роботу, та, звичайно, дитині, особливо, коли пологи затягуються.

Друге. Ви, напевно, радили комусь, хто дуже нервує, дихати глибше? Це працює. Усвідомлюючи найпростіше, дихання, людина поступово бере під контроль ситуацію в цілому. Пологи – це дуже відповідальна річ, до неї треба підходити зусереджено та уважно, старанно виконуючи накази акушерки.

Третє. Це пов’язано з попереднім пунктом. Глибоке дихання дуже допомагає уникнути небажаних зажимів у м’язах, які можуть бути пов’язані зі стресом та біллю. А зажими призводять до ускладнення родового процесу, до розривів, до ускладнення доступу кисню до тканин.

Четверте. Контролюючи своє дихання, людина відволікається від болі, та легше переносить пологи.

Далі, правильний ритм дихання допомагає контролювати напруження: напружуватись, коли треба, та розслаблятись, коли тужитись не можна. Це може сильно прискорити пологи до допоможе уникнути травм.

Отже, на яких стадіях як правильно дихати?

Коли перейми тільки розпочалися, важливо не намагатись уникнути болі, не напружуватись. Треба робити м’який вдих носом, та довгий, плавний видих. Треба щоб видих тривав довше: це допоможе опанувати ситуацію та розслабитися.

Коли перейми становляться більш інтенсивними, треба ускорити дихання. Це називають «дихати по-собачому»: треба швидко дихати через рот, розкривши губи як при широкій посмішці.

Коли до переймів добавиться відчуття потуги, можна трохи змінити техніку: на перші три рахунки дихаємо по-собачому, а четвертий видих робимо сильним і довгим. Це називається «паровозик».

При потугах слід уважно слухати лікаря, він підкаже Вам, як правильно себе поводити, щоб народити максимально легко і безболісно. Слідкуйте за тим, щоб у тілі не утворювалось надмірне напруження, розслабляйте м’язи, слідкуйте за балансом повітря, щоб ви не задихались.

При потугах радять «дихати на свічку», тобто м’яко вдихати, а видих робити, склавши губи трубочкою, наче Ви задуваєте свічку.

Коли з’явиться голівка малюка, Вам порадять не тужитись, бо це може призвести до розриву. Треба дихати вільно, або «по-собачому».

При правильному диханні малюк може народитися навіть за 3-4 потуги, та з мінімальним ризиком розриву. Треба готувати себе до пологів заздалегідь, це є запорукою швидких та максимально безболісних пологів!

Також у цьому вам допоможе акушерський гель Natalis™ birth gel, він був створений для полегшення природніх пологів. Гель обволікає родові шляхи, створюючи слизову плівку, яка значно зменшує тертя в процесі природних пологів.

  Відгуків: 0
Ваше Ім'я:


Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано           Добре

Введіть код , вказаний на зображенні: